ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ


Eğitim Görevlisi:

 
Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN (Eğitim Sorumlusu)
Doç. Dr. Alpaslan ÖZTÜRK
Doç. Dr. Namık ŞAHİN

Başasistan:

 
Op.Dr. Yavuz AKALIN

Uzman Hakimler:

 
Op.Dr. Erdeniz DUYGULU
Op.Dr. Atakan SUBAŞI
Op.Dr. Ali OTUZBİR
Op.Dr. A. Murat AKSAKAL
Op.Dr. Nazan ÇEVİK

Asistanlar:

 
Dr. Bekir CANDAN
Dr. Gökhan CANSABUNCU
Dr. İ. Gökhan ŞAHİN
Dr. Recep KARASU
Dr. M. Taner PALABIYIK
Dr. Mustafa AKÇA
Dr Oğuz TÜRKER
Dr.Hamit Çağlayan KAHRAMAN
Dr. Naci Ruşen Senih AYAN
Dr.Hakan ZORA

Sorumlu Hemşire:

Serpil KOÇKARA

Hemşireler:

Melek KESKİN

Gülten ÖZCAN

Hüliya ÖZTÜRK

Hülya ŞERBET

Adem KAYA

Şengül DEMİRHAN

Ayça MENGÜ

Alev KONUK

İdris SANCAK

Mücahit ÇOMAK

Mesut FERSİZ

Kadriye KAHRAMAN

Sağlık Memuru:

Rahim GÜÇLÜ

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji  klini-ğinde  Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN’ın  kurucu klinik şefi olarak göreve başlaması  ile 2002 de temelleri atılan eğitim kliniğimiz, bu hastanede 2010 yılı sonuna kadar önemli hizmetler vermiştir. Bu süreçte kliniğimizde görevli başasistanımız OP.Dr. Alpaslan ÖZTÜRK  akademik çalışmaları sonucu doçentlik unvanını kazanmıştır ve eğitim görevlisi olarak görevine devam etmektedir. 2011 yılı Ocak ayında Eğitim kadromuz  yeni yapılandırılan Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde görevlerine başlamıştır.  Kısa süre sonra yine kliniğimizde uzun süredir çalışan  OP. Dr. Namık ŞAHİN   2012 yılında doçent unvanını kazanmış olup ve eğitim görevlisi olarak görevine devam etmektedir. OP.Dr.Yavuz AKALIN 2013 yılında yapılan Başasistanlık sınavını kazanarak kliniğimiz başasistanı olarak göreve başlamıştır.

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği halen üç eğitim görevlisi, bir başasistan, beş uzman ve  on bir araştırma görevlisi, oniki hemşire ve bir sağlık memuru ile hizmet vermektedir. Hizmet birimlerimiz 48 yataklı Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği ile sekiz poliklinik odasından oluşmaktadır. Haftanın 5 günü hizmet veren polikliniklerde son bir yılda 100.000 nin üzerinde  hasta muayene edilmiştir. Yine son bir yıl içinde Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde toplam 3794 büyük ameliyat, küçük  ameliyat ve cerrahi müdahalelerle toplam  9.760 ameliyat gerçekleştirilmiştir.

Sadece Bursa da değil Güney Marmara bölgesinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı tek Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması nedeniyle, kurumumuz yaklaşık 5-6 milyon nüfusa  hizmet ve hitap etmektedir. Ortopedi ve Travmatoloji hastalarına hizmet veren önemli merkezlerden biri olan kliniğimizde, el ve üst ekstremite cerrahisi, ayak ve ayak bileği cerrahisi, artroplasti cerrahisi, spor yaralanmaları artroskopi ve diz cerrahisi, travma cerrahisi ve pediatrik ortopedi alanlarında bir çok cerrahi işlem tecrübeli ekibimiz tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Haftanın her  cuma günü  Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nin eğitim günü olup bu günlerde pediatrik kalça USG uygulamaları, hasta konseyi, seminerler ve olgu tartışmaları yapılmaktadır. Ayrıca Ulusal ve Uluslararası toplantılarda ve bilimsel dergilerde kliniğimize ait bilimsel çalışmalar sürekli olarak sunulmakta veya yayınlanmaktadır.

 Kliniğimiz Ükemizde Ortopedi ve Travmatoloji  alanında uzmanlık eğitimi veren Tıp Fakülteleri ve Eğitim ve Araştırma Hastaneleri arasında, uzmanlık eğitimi almak isteyen  hekimlerin asistanlık için en çok tercih ettikleri sayılı  kliniklerden birisi olması Hastanemiz için önemli bir kazanç ve gurur kaynağıdır.

 Anasayfa   Hastanemiz   Kadromuz   Haberler   Servisler   SKS Kalite   Hasta Hakları   Bilgilendirme   İhaleler   İletişim

2013 Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi